Category Archives: z życia przedszkola

Wycieczka do manufaktury “Cukier Lukier”


Włoski tydzień

Podczas włoskiego tygodnia z Giulią dzieci poznały kilka gier popularnych we Włoszech ( np, zabawa w kroki zwierząt). Wiele radości sprawiły dzieciom zabawy drużynowe. Oprócz tego poznaliśmy kilka słów i wyrazów po włosku, próbowaliśmy zaśpiewać “Old McDonald” razem z Guilią. Guilia zaprezentowała również tradycyjny strój i instrumenty ludowe. Dzieci poznały historię powstanie pizzy i na zakończenie własnoręcznie wykonały smaczny poczęstunek w kolorze włoskiej flagi.


Projekt “International Kindergarten”

W dniach 29.06-10.07.2015 nasze przedszkole bierze udział w programie “International Kindergarten”. Gościmy przedstawicieli z Kanady, Stanów Zjednoczonych, Indonezji. Nasi anglojęzyczni goście rozmawiają, bawią się z dziećmi, prowadzą zajęcia, wykonują prezentacji na temat krajów z których pochodzą.  


Nasza piękna stolica

Podczas realizacji tematu o Warszawie, dzieci oglądały albumy, fotografie, nawiązywały w wypowiedziach do własnych przeźyć i doświadczeń. Wykonały piękne prace plastyczne akwarelami. A oto zamieszczamy niektóre z nich.


Warsztaty przyrodnicze “Dzień rodziny”

Podczas warsztatów przyglądaliśmy się różnym rodzinom świata zwierzęcego. Dzieci zapoznały się z różnymi modelami rodzin i podziałem obowiązków w zwierzęcym świecie. Dla swoich bliskich dzieci przygotowały miłe upominki. Nie zabrakło piosenek, zagadek i zabaw o tematyce rodzinnej.


Od ziarenka do bochenka

W ostatnim tygodniu września grupa starszaków poznawała drogę “od ziarenka do bochenka”. Dzieci oglądały naturalne kłosy zbóż, wyłuskiwały z nich ziarna. Rozmawialiśmy o znaczeniu chleba. Odgrywaliśmy scenki powitania chlebem i solą. Była też wielka degustacja najróżnejszych rodzajów pieczywa przy uroczystym stole. Wielką radość sprawiło dzieciom osobiste przygotowanie i upieczenie własnych chlebków.


Warsztaty ekologiczne pt. “Wielki rwetes u Basi”

 


Warsztaty ekologiczne “Dawno temu w zagrodzie…”

Warsztaty ekologiczne “Dawno temu w zagrodzie” przeniosły nas w czasy naszych pra-prababć i pra-pradziadków. Najpierw dzieci odegrały kierowaną inscenizację bajki “Spiąca królewna” w której centralne mejsce odegrał też kołowrotek i wrzeciono. Dzieci na żywo zobaczyły, w jaki sposób kiedyś przędło się wełnę, a później w trakcie warsztatów, mogły osobiście spróbować tego rzemiosła. Dzieci miały okazję osobiście ubić masło ze świeżej śmietany (które potem wspólnie
Learn more »


Centrum Kopernik

 


Spotkania z teatrem “Siedem dni dookoła bajek”

Smok Niejadek wprowadził dzieci w zaczarowany świat wierszy Jana Brzechwy oraz dobrze znanych bajek. Dzieci chętnie brały udział w zabawach zorganizowanych przez aktorów. Śpiewając i tańcząc powtarzały dni tygodnia.